Manager czy bezrobocie?

with Brak komentarzy

Puść wodze fantazji i wyobraź sobie swoje życie po studiach. Będzie różowo? Pomyśl, jakie są realia? Może być szaro, jeśli teraz sam sobie nie pomożesz.

Co wpiszesz w CV jako miękkie kwalifikacje, umiejętności dodatkowe? Coś co cenią pracodawcy, coś co stworzy różnicę pomiędzy Toba i setką tych, którzy też chcieliby dostać tę pracę.

Wiesz co to jest? Nieważne na którym jesteś roku, spróbuj poczytać ogłoszenia o pracę z twojej przyszłej branży, a oczy Ci się otworzą, że studia to nie wszystko. Takie niuanse jak oczekiwania firmy, co do dobrej organizacji pracy od kandydata i zarządzania czasem swoim, a bywa, że i zespołu, są czymś co robi różnicę.

Przynudzam? Myślisz, że to łatwe, że to masz? Że w praktyce dałbyś radę? Jest w necie pewien blog, który otworzy Ci oczy jeszcze szerzej i dla samego siebie, lepiej zacznij go czytać już teraz. Parę minut dziennie z Projektantem Czasu sprawi, że Twoje CV zacznie wyglądać, jak CV przyszłego lidera. Inwestycja całkowicie darmowa, w której oprócz artykułów eksperckich znajdziesz też coś w rodzaju Encyklopedii i może właśnie od małej porcji Pigułek Wiedzy powinieneś zacząć.

Odporność na czytanie? Zacznij od FB – infografiki wzbudzają refleksje.

Kiedy chcesz zacząć? Po co chcesz zacząć? Zazwyczaj perspektywa jakiejś tam przyszłości jest zbyt odległa, żeby się zmotywować. Zacznij więc dzisiaj choćby po to, aby mieć więcej czasu na już, więcej czasu na co chcesz, na swoje pasje, na przyjemności, na naukę…

Ile godzin ma doba, każdy wie, ale to, jak i ile czego w niej poukładasz, to już zupełnie inna sprawa. Ważna sprawa na dziś i na jutro. Na Twoje życie. Nie przegap swojej szansy i działaj z Projektantem Czasu.

Komentarze