Medium przyszłości

with Brak komentarzy

Radio – to medium przyszłości. Musi ono zachęcać młodych ludzi nie tylko do słuchania, ale także jako twórców treści i autorów audycji.

Studenckie radio UJOT FM zaczęło nadawać swój program w maju 2015, program pełny dobrych wiadomości i świeżych kawałków z całego świata. Często w komentarzach pod różnymi materiałami na temat radia pojawia się pytanie „Kto jeszcze słucha radia?”. Otóż mnóstwo ludzi.

Na castingi zgłosiła się duża liczba chętnych. W chwili obecnej redakcję tworzą pasjonaci radia, są to studenci różnych kierunków, od dziennikarstwa do sinologii na różnych stopniach kształcenia. Niektórzy już mają doświadczenie pracy w radiu, inni dopiero uczą się programów i starannie szkolą swoje umiejętności pod kierownictwem redaktorów naczelnych.

ujotWypowiedź pana Marcina Kubata :

„Pomysł zrodził się spontanicznie. Pewnego dnia w luźnej rozmowie z Beatą Sabała-Zielińską, rozprawialiśmy o radiowym życiu i o tym co my jeszcze moglibyśmy w tym temacie zrobić. Mamy doświadczenie … to może studenci? I padło pytanie czy na UJ jest radio? Nie ma. Zatem od razu wiedzieliśmy co dalej. Zgłosiliśmy na uczelni i bardzo szybko udało się przejść do działania.  – mówi obecny szef radia UJOT FM Marcin Kubat.

UJOT  FM jest radiem tworzonym przez studentów. Budują je tak, by sami chcieli go słuchać. Mają dziesiątki przeróżnych pomysłów antenowych. Chcą między innymi prowadzić autorskie audycje muzyczne, czytać newsy, nagrywać reportaże, a nawet słuchowiska. Nie zabraknie programów związanych z muzyką, kabaretem, nowymi technologiami czy sportem. Będziemy nawet gotować na radiowej antenie. Zamiast szeleścić gazetą przed mikrofonem o poranku, skupimy się na przeglądaniu Twittera i znaczących portali.

Muzycznie antenę zdominuje muzyka gitarowa. Stawiamy na nowości, które – jeśli tylko będą nam odpowiadać – natychmiast pojawią się na antenie. Nie boimy się nowych singli. Oczywiście przewidujemy tematyczne granie – jazz, film, hip hop, alternatywa – wieczorami między 20 a 23 oraz w weekendy”.

Wypowiedź pani Beaty Sabały-Zielińskiej:

„UJOT FM to nie tylko internetowe radio, ale także miejsce szlifowania dziennikarskich umiejętności, w radiu więc będą zajęcia dla studentów dziennikarstwa. Warto podkreślić, że pracujemy na sprzęcie i programach, które mają największe stacje radiowe w Polsce, a to znaczy tyle, że każdy kto przejdzie przez UJOT FM, z powodzeniem odnajdzie się w każdej rozgłośni.” – mówi redaktor naczelna UJOT FM pani Beata Sabała-Zielińska

„Dążymy do tworzenia wysokiej jakości programów dla naszych słuchaczy. W swoich audycjach chcemy rozpowszechniać ważne informacje społeczne; korzystając ze źródeł aktualności i newsów, których nie mają inni; żeby dostarczać dokładne, obiektywne, wszechstronne informacje i odpowiedzi na pytania i tematy z całego świata. Chcemy dzielić się radością, którą jest UJOT FM”.

Żeby posłuchać radia UJOT FM wystarczy wejść na stronę: www.ujot.fm

Można też pobrać aplikację mobilną: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kacprzak.ujotfm

UJOT FM w portalach społecznościowych:

https://twitter.com/ujotfm

https://www.facebook.com/ujotfm/

https://instagram.com/ujotfm/


 

Komentarze