Czytaj – rozwijaj się! :)

with Brak komentarzy

NLTVCB2P2T_800x487Media coraz częściej głoszą, że nasze społeczeństwo staje się społeczeństwem obrazkowym. Starsi ludzie twierdzą, że młodzi nie czytają książek, że w głowach im tylko Internet. Być może coś w tym jest – nasi rodzice. dziadkowie zdecydowanie więcej czasu poświęcali na dobrą książkę.

Jadąc komunikacją miejską do szkoły, pracy, na uczelnię nie trudno nie zauważyć osób, które zamiast przeglądać Facebooka na swoim smartfonie zagłębiają się w fascynujące historie zawarte w książkach – czy to w wersji papierowej czy elektronicznej. Wybór książek na rynku jest bardzo szeroki – od literatury historycznej, przez obyczajową i kryminalną po literaturę faktu. Co może dać Ci czytanie?

  1. Im więcej czytasz, tym robisz to szybciej i sprawniej! Z przeprowadzanych badań wynika, że im więcej czasu przeznaczysz początkowo na czytanie, tym mniej czasu przeznaczysz później na tą czynność. Brzmi abstrakcyjnie? Wcale nie! Twój mózg i oczy zaczną po czasie wyłapywać tylko najważniejsze treści danego tekstu – możesz zaoszczędzić swój cenny czas!

  2. Poszerzasz swój zasób słów. W naszym codziennym języku na stałe „zagościły” zapożyczenia z innych języków – głównie z angielskiego. Niemalże w każdej dziedzinie życia znajdziesz obcojęzyczne zwroty (biznes, polityka, sport itd.). Przecież nasz ojczysty język jest piękny – dlaczego z niego nie korzystać?

  3. Ćwiczysz swoją wyobraźnię oraz zdolność abstrakcyjnego myślenia. To, co czytasz momentalnie widzisz oczami swojej imaginacji. Dzięki temu stajesz się bardziej kreatywny i jesteś w stanie generować więcej pomysłów, koncepcji, rozwiązań.

  4. Poznajesz coś zupełnie nowego. Czytasz książki autorów różnych narodowości? Dzięki temu możesz poznać inne, dotąd nieznane dla Ciebie kultury i zwyczaje. Poznajesz otaczający Cię świat z zupełnie innej strony.

  5. Rozwijasz swoje umiejętności językowe. Jednym ze sposobów na naukę języka obcego jest czytanie książek w wersjach oryginalnych. W tym przypadku także poszerzasz swoje słownictwo – w dodatku z różnorakiej tematyki!

  6. Chronisz swoje zdrowie. Czytanie książek nie obciąża Twoich oczu, aż tak bardzo jak robi to ekran komputera.

Dla fanów książek organizowane są targi, spotkania z autorami i inne tego typu wydarzenia literackie. Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w świecie książek? Pomoże Ci w tym Bookeriada, dzięki której dowiesz się o aktualnych wydarzeniach, przeczytasz interesujące artykuły i wywiady, a nawet weźmiesz udział w konkursie z nagrodami! Nie zwlekaj! :)

Komentarze