Inwestuj w siebie

with Brak komentarzy

Nie jest żadną tajemnicą, że dzisiejszy rynek pracy dla młodych absolwentów jest o wiele bardziej wymagający niż choćby kilka dekad temu. Dobry kandydat posiada szeroką wiedzę w danej branży, może pochwalić się wyjątkowymi umiejętnościami, dobrą znajomością języków, a do tego kilkuletnim doświadczeniem zdobytym w trakcie studiów.  Co odróżnia dobrego kandydata od idealnego? Otóż ten drugi doskonale wie, że nauka nie kończy się na studiach.

Dlaczego warto inwestować w siebie?

Żyjemy w świecie, w którym niektóre technologie, procesy czy przepisy przedawniają się równie szybko jak sprzęt elektroniczny. Sama wiedza akademicka już nie zawsze wystarcza, by wyróżnić się na konkurencyjnym rynku pracy, dlatego tak wiele osób decyduje się na uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach czy kursach gdzie mogą zdobyć lub poszerzyć swoje kwalifikacje. Z drugiej strony, coraz większą popularnością cieszą się także bardziej „ponadczasowe” szkolenia z umiejętności miękkich – psychologicznych oraz interpersonalnych, niezwykle przydatnych zarówno w biznesie, jak i życiu prywatnym.  Kluczem do sukcesu jest praca nad sobą, ciągły rozwój i poszerzanie swoich kompetencji.

Możliwości nie brakuje

Każdego tygodnia w wielu miastach Polski organizowane są liczne wydarzenia związane z tematyką samorozwoju. Dobra wiadomość jest taka, że udział w wielu z nich jest bezpłatny lub kosztuje stosunkowo niewiele, zwłaszcza gdy przeliczymy, ile możemy zyskać dzięki uczestnictwu. Jeśli nie dysponujecie czasem, by przeglądać strony internetowe w poszukiwaniu interesujących wydarzeń, zajrzyjcie na portal TubaWiedzy.pl, gdzie znajdziecie informacje o najciekawszych szkoleniach, warsztatach, kursach i konferencjach w Polsce, a także pomocne artykuły dotyczące samorozwoju.

Wybieraj mądrze

Bogata oferta szkoleń pozwalających zdobyć i rozwinąć dowolne umiejętności może początkowo przyprawiać o mały zawrót głowy. Warto zastanowić się więc na czym nam najbardziej zależy i co chcemy osiągnąć w dłuższej perspektywie. Gdy już jasno określimy cel, znalezienie odpowiedniego dla nas kursu, zajmie dosłownie kilka chwil.

Komentarze