Informacje w zasięgu ręki

with Brak komentarzy

54B2TTIV9T_800x533Współczesne społeczeństwo wciąż szuka informacji, porad i potencjalnych kontaktów biznesowych po to, aby być zawsze w centrum najważniejszych wydarzeń. Dzisiaj liczy się szybkość, z jaką potrafimy przedzierać się przez natłok niepotrzebnych treści by wydobyć te, które mają jakąś wartość. Tylko dzięki temu możemy sprawnie reagować na zmiany otaczającego nas świata, a te zachodzą w piorunującym tempie.

Kiedyś wystarczało nam obejrzeć główne wydanie wiadomości w telewizji po to, aby na bieżąco śledzić wydarzenia z kraju i ze świata. Dzisiaj to zdecydowanie za mało, bo współczesny świat wymusza na nas, abyśmy czerpali wiedzę non stop, nie tylko z telewizji, ale także z internetu, radia czy ebooków. Również nasze zainteresowania nie dotyczą tylko i wyłącznie polityki czy społeczeństwa, ale także kwestii zawodowych, zdrowotnych, wychowawczych czy rozrywkowych. Potrzebujemy być tam, gdzie mówi się, bądź pisze o nowościach z zakresu wykonywanej przez nas pracy, ale nie tylko, bo i coraz chętniej sięgamy do internetu szukając porad medycznych, edukacyjnych, prawnych czy kulinarnych, jednym słowem chcemy wiedzieć wszystko o wszystkim, co nas dotyczy.

Tego typu wiadomości dostarczane są przez serwisy prasowe, media społecznościowe, blogi, audycje radiowe i oczywiście prasę drukowaną i bardzo dobrze, bo dzięki temu znacznie łatwiej i taniej możemy zdobywać cenne informacje na interesujące nas tematy.

Już nie musimy kupować kolejnej książki kucharskiej by zapoznać się ze sztuką kulinarną chociażby kuchni japońskiej, nie musimy też na sobie testować kolejnego szamponu czy odżywki do włosów, bo i na ten temat znajdziemy opinie w sieci. Tak samo wygląda sprawa z wyszukiwaniem porad medycznych, nowości technologicznych, porad prawnych czy sprawdzonych propozycji na ciekawe wyjazdy po świecie. Nie musimy testować produktów bądź usług na sobie, bo wszystko obecnie zaczyna się w Internecie, a dopiero potem w realnym życiu. Coraz chętniej też dzielimy się opiniami z innymi użytkownikami sieci, świadomie udzielamy się na forach, aby i inni mogli skorzystać z naszego doświadczenia.

Ułatwiamy sobie życie, jak tylko się da i dobrze, bo doba ma nadal tylko 24h, a spraw do załatwienia w ciągu dnia zwykle mamy całe mnóstwo.

W świat internetu ochoczo wkraczają także dzieci i młodzież, ale tu rolą i obowiązkiem rodziców jest stanie na straży wyszukiwania odpowiednich do wieku treści, a także edukowania własnych dzieci na temat zagrożeń płynących z niewłaściwego użytkowania internetu (ukryte abonamenty za korzystanie z gier, niewłaściwe pobieranie zasobów internetowych z pogwałceniem praw autorskich i majątkowych osób prywatnych, czy niebezpieczeństwa płynące z zawieranych wirtualnych znajomości). Bez nadzoru i wskazówek osób dorosłych nasze dzieci narażone są na najróżniejsze zagrożenia z sieci, dlatego trzeba je nauczyć, jak bezpiecznie korzystać z dobrodziejstwa internetu i które źródła są bezpieczne i dobre.

Uwielbiamy brylować zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym, a bez odpowiedniej wiedzy jest to zupełnie niemożliwe, dlatego warto zaglądać do ciekawych serwisów informacyjnych, uczestniczyć w życiu internetowych grup społecznych z kręgu naszych zainteresowań czy też przeglądać blogi tematyczne prawdziwych pasjonatów i specjalistów danej branży. Korzystajmy z tego, co jest na wyciągnięcie dłoni. Warto.

Komentarze