Dokąd na wyjazd studencki?

with Brak komentarzy

Okres studiowania sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości, a co za tym idzie wspólnym wyjazdom. Zapraszamy więc do artykułu, w którym wskażemy kilka ciekawych propozycji dla studentów, którym nie straszna jest żadna pora roku.

– Wiosna

Nazywany „miastem spotkań” Wrocław jest świetną destynacją na wiosenny, studencki wyjazd. Dlaczego warto odwiedzić stolicę Dolnego Śląska? Po pierwsze bogata oferta kulturalna, po drugie piękne zabytki, a po trzecie ciekawe atrakcje, takie jak np. „Afrykarium”, czy „Sky Tower”. „Afrykarium” to gigantyczny kompleks prezentujący zwierzęta z Czarnego Lądu. W 19 akwariach i basenach można podziwiać kolorowe ryby, koralowce, rekiny, płaszczki, hipopotamy czy krokodyle. „Sky Tower” to natomiast 200 metrowy wieżowiec, z którego można podziwiać wspaniały widok na miasto. W tym ogromnym budynku znajdują się również sklepy, kawiarnie oraz „Sky Bowling” – wyposażona w 24 tory kręgielnia czy „Banda Club” – największa profesjonalna sala bilardowa w naszym kraju.
– Lato

Sopot dla młodych ludzi jest idealną propozycją na wakacje – w dzień można poopalać się na plaży, ochłodzić w Bałtyku, natomiast wieczorem skosztować uroków nocnego życia „letniej stolicy Polski”. Słynny „Monciak” jest wręcz do tego stworzony – mnóstwo ludzi, nieustający gwar, kluby nocne, puby, kina czy restauracje. Warto pamiętać o licznych koncertach i festiwalach, jakie odbywają się w całym Trójmieście, np. „Sopot Festival” czy „Heineken Opener”. Sopot to zdecydowanie jeden z najmodniejszych polskich kurortów, co pewnie dla młodych ludzi nie jest bez znaczenia….
– Jesień

Jesień to czas, kiedy studenci wracają po wakacyjnych wojażach i imprezach do nauki. Nie oznacza to jednak, że kończą z imprezowaniem. Dobrym pomysłem na spędzenie weekendu w gronie znajomych z uczelni jest wyjazd do Warszawy. Stolica oferuje wiele rozrywek dla młodych ludzi takich jak kino, teatr, zawody sportowe i liczne kawiarnie oraz kluby. Legitymacja studencka często uprawnia do korzystania ze zniżek, warto więc skorzystać z tego przywileju. Podczas pobytu w pięknej Warszawie wypadałoby również odwiedzić niektóre miejsca, jak choćby Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Kultury i Nauki czy Zamek Królewski.

Dla studentów z Warszawy mamy natomiast odwrotną propozycję – wyjazd z zatłoczonego i głośnego miasta na łono natury. Ciekawą propozycją są Mazury, gdzie polecamy spływ kajakowy rzeką Krutynią. Jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce przebiega przez Puszczę Piską, a od Jeziora Mokrego także przez Mazurski Park Krajobrazowy. Najpopularniejsza trasa spływu rozpoczyna się w Sorkwitach i kończy w miejscowości Ruciane-Nida.

– Zima

Zima to świetny czas, by pojeździć wspólnie na nartach czy snowboardzie. Gdzie? Możliwości jest sporo – od Karpacza, Wisły, Szczyrku po Białkę Tatrzańską czy Zakopane. W sezonie zimowym największą popularnością cieszy się „zimowa stolica Polski”, więc wydaje się, że to naturalny kierunek podróży. W Zakopane koniecznie trzeba „zaliczyć” tętniącą życiem promenadę Krupówki, gdzie znajdują się restauracje, sklepy czy największy klub nocny z muzyką na żywo „Dworzec Tatrzański”. Innym ciekawym klubem w Zakopanem jest „Granit” przy ul. Kościuszki. Warto odwiedzić również jeden z najstarszych zabytków w Zakopanem – Restaurację u Wnuka, a także wjechać kolejką na Gubałówkę i Kasprowy Wierch.

W serwisie www.turystyka24h.pl znajdą Państwo również wiele innych ciekawych propozycji na wspólny wyjazd ze znajomymi. Zapraszamy!

Komentarze