Zachwyć się językiem polskim !

with Brak komentarzy

W dniach 10-22 marca 2015 roku Domeny.pl organizują konkurs „Zachwyć się językiem polskim” Konkurs polega na zabawach słownych, tworzeniu pangramów i palindromów w języku polskim. Celem konkursu jest zachęcenie osób młodych i starszych do zabawy językiem polskim.

Na co dzień w Internecie coraz częściej używamy skrótów myślowych, wyrażanie emocji zamieniamy na emotikony. Konkurs ma przypomnieć, że nasz język posiada szerokie słownictwo, ciekawe i zróżnicowane, które daje możliwość wyrażania swoich emocji na wiele sposobów.

Na czym polega konkurs? Na utworzeniu pangramu. Dla ambitnych, którzy podeślą dodatkowo wymyślony przez siebie palindrom: możliwość zdobycia ekstra punktów, przybliżających do wygranej. Pangram to krótkie zdanie poprawne gramatycznie i składniowo, w którym użyta jest każda litera alfabetu przynajmniej raz. Palindrom natomiast to wyraz, zdanie lub wiersz brzmiący tak samo czytany od lewej do prawej i od prawej do lewej strony.

Aby wziąć udział w konkursie należy polubić fanpage Domeny.pl oraz podesłać propozycję pangramu korzystając z formularza na stronie www konkursu.

Sponsorami nagród w konkursie jest Organizator Domeny.pl oraz Wydawnictwo Sorus.

Partnerami wydarzenia są studentnews.pl, notatek.pl, ksiazka.net.pl .

Więcej informacji na stronie konkursu oraz na https://www.facebook.com/events/418405301652981/

Komentarze