Jak szybko nauczyć się angielskiego? Top 10 porad

with Brak komentarzy

Pamiętacie konkurs gdzie można było wygrać kurs językowy – za granicą? Dziś zapraszamy do artykułu od Sprachcaffe, który fundował nagrody w konkursie.

Każdemu zależy na szybkiej nauce języka obcego, jednak nie każdy dysponuje takimi samymi zdolnościami do nauki języków, co za tym idzie nauka jednym przychodzi z łatwością i jest dla nich czystą przyjemnością, zaś dla innych to trudna i mozolna praca. Co zrobić by nauczyć się szybko angielskiego? Zanim podejmiemy się nauki warto zastanowić się, w jakich okolicznościach i w jaki sposób przyswaja nasz umysł najwięcej wiedzy. Opracowana przez naukowców mapa mózgu i sposobu uczenia się może również być pomocna, aczkolwiek najważniejszą wskazówką są własne doświadczenia z nauką. Uniwersalnej recepty na naukę nie ma, bowiem każdy jest inny, niemniej można spróbować sprawdzonych metod, jakie wspomagają naukę i przyspieszają ten proces.

Bez wątpienia nauczanie języka przyspiesza kontakt z żywym językiem angielskim, między innymi poprzez konwersacje z native speakerami, jak również kontakty ze środowiskiem międzynarodowym, zwłaszcza osobami dla których angielski jest językiem ojczystym. Jeśli nie mamy anglojęzycznych znajomych, nie stać nas na osobistego native speakera możemy skorzystać z możliwości jakie dają media społecznościowe.

Poprzez Facebook czy Google+ itp. serwisy można dołączyć do grup, wydarzeń online o zasięgu międzynarodowym stwarzających okazję do kontaktu zarówno ze słowem pisanym jak i mówionym w języku angielskim. Facebook uruchamia cyklicznie również specjalne aplikacje wspierające osoby uczące się języka właśnie poprzez to medium. Software pomaga uczyć się przy okazji, między innymi poprzez odpowiednie zaprogramowanie powtórek, jakie wyświetla się nam na monitorze komputera podczas korzystania z komputera, czy też przychodzący e-mail ze słówkami.

Alternatywą są anglojęzyczne blogi, fora internetowe czy też gry online. Wspomóc można się także słuchaniem radia anglojęzycznego, oglądaniem filmów, programów telewizyjnych w oryginalne, jak również przeglądanie prasy, czy czytanie literatury po angielsku. Zabiegi te nie są kosztowne, bowiem w dobie internetu wystarczy dostęp do sieci by bezpłatnie zapoznać się z anglojęzycznymi portalami informacyjnymi, czy telewizją bądź radiem online.

Jak podaje Sprachcaffejedną z najskuteczniejszych form nauki jest wyjazd zagraniczny do krajów anglojęzycznych (np. Malta, USA, Kanada, Anglia, Irlandia, Cypr), czy to w celach stricte edukacyjnych – kursy językowe, czy też turystycznie – wyjazdy wakacyjne, czy zarobkowych. Różnorodność kursów zagranicznych pozwala dopasować ich intensywność, długość i miejsce odbywania do indywidualnych potrzeb kursantów. Bezsprzecznie kurs wyjazdowy to nauka przez zanurzenie, które czerpie po trochu z metody direct, technik pamięciowych, standardowej metodyki itd

Prócz maksymalizacji kontaktu z językiem obcym naukę można wspierać poprzez różnorakie metody pamięciowe. Do najbardziej typowych należą skojarzenia, najlepiej własne, które pozwolą trwale zapamiętać znaczenie wybranych słów, czy konstrukcji gramatycznych. Popularna metodą pomagająca opanować słownictwo jest otaczanie się „słówkami” wypisanymi czy to na samoprzylepnych karteczkach dopiętych do lodówki, drzwi, czy zeszytu, czy też poprzez listy odręcznie wypisanych słów wraz z tłumaczeniem wyeksponowanych w widocznym miejscu, bądź notatniku. Niektórym osobom pomagają w zapamiętaniu słownictwa mapy

Komentarze