Tramwajnr4.pl

with Brak komentarzy

Blog o tajemniczym adresie – dlaczego tramwaj nr 4? Ano dlatego, że właśnie tramwaj stał się „motorem napędowym” bloga – i to nie z powodu jakiegoś specjalnego zainteresowania pod względem technicznym… jak sam autor tłumaczy „Nazwa bloga wzięła się z tego, że zacząłem pisać w momencie kiedy firma w której pracuję zmieniła siedzibę. A ja zacząłem jeździć tramwajem i czytać”.

Autorów teraz jest dwóch, a blog w 2013 roku został laureatem nagrody eBuki dla najlepszego bloga książkowego dla dorosłych.

Tramwajnr4.pl podzielony jest na kilka kategorii. Oprócz tradycyjnych recenzji książkowych („Warto zajrzeć” to seria wpisów z polecanymi linkami do recenzji na innych blogach. Bardzo fajną grupą postów są te z kategorii „Czytam synkowi”. Nam przyda się za lat kilka…  ale autora należy pochwalić za ciekawe podejście do tematu – wielu rodzicom ten cykl na pewno się przydał lub jeszcze się przyda!

Szczerze przyznamy, że z różnych względów nie jesteśmy pasjonatami literatury. Ma na to wpływ wiele czynników – „wmuszanie” czytania w podstawówce, nudne lektury, nasze zamiłowanie jednak do techniki i technologii, nie druku i papieru (co zresztą widzicie na Notatku ), ale lektura bloga pozwoliła nam pomyśleć o książkach w nieco inny sposób.

Autorzy wręcz „połykają” książki – recenzje pojawiają się często i regularnie, pisane w ciekawy sposób. Właściwie nie jesteśmy w stanie wybrać naszej ulubionej – możemy tylko zdradzić, że nasza załoga wkręciła się w czytanie, a pierwsze pozycje literackie zostały zakupione. Dzięki Tramwaju! :)

Komentarze