Coś więcej na temat studiów…

with Brak komentarzy

Studia to czas wzmożonego wysiłku umysłowego. W każdym semestrze należy zaliczyć pokaźną grupę przedmiotów, które często są trudne. Przedmioty różnią się zakresem wiedzy, wymaganiami wykładowców.

Są też takie, w których prowadzący przykładają za dużą uwagę traktując swój przedmiot jak pępek świata. Wobec takiego obrotu sprawy studenci wykorzystują internet oraz doświadczenia starszych kolegów, w celu dzielenia się wiedzą i doświadczeniami.

Strony internetowe, fora pełne są opinii o prowadzących, materiałów dydaktycznych, które mogą okazać się pomocne w trakcie nauki. Oczywiście każdy profil studiów jest inny, dlatego też strony internetowe są ukierunkowana na danego studenta. Godnym polecenia portalem jest blog.matrus.pl.

Na stronie znajdują się informacje i referaty z takich przedmiotów jak: handel elektroniczny, prawo pracy, prawo gospodarcze, zarządzanie, zarządzanie w czasie kryzysu, czy prawo wojenne. Jest tu wiele pomocnych rad nt. budowy pracy magisterskiej, czy doktorskiej, pisania raportów. Znajdziesz tu także informacje o radzeniu sobie ze stresem, czy skutecznej argumentacji.

Ze swojej strony mogę polecić portal i zachęcam do jego odwiedzenia.

Komentarze