tuStudent – portal studentów Politechniki Koszalińskiej

with Brak komentarzy

Niezależny portal studentów Politechniki Koszalińskiej tuStudent24 od kilku lat niezmiennie stanowi ważne miejsce w organizacji życia studenckiego w Koszalinie, dostarczając informacji o konkursach, wydarzeniach kulturalnych, czy warsztatach, na których studenci mogą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Portal działa w ramach Akademickiego Centrum Informacyjnego Stowarzyszenia Millennium zrzeszającego studentów i absolwentów Politechniki Koszalińskiej. Istotną częścią strony jest Biuro Kwater – freeDom, gdzie studenci mogą łatwo znaleźć dla siebie stancję w przystępnej cenie, najczęściej w pobliżu któregoś z trzech kampusów Politechniki Koszalińskiej.

Wydawcą portalu jest Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów PK Millennium. Korzenie historii inicjatywy, która ostatecznie doprowadziła do powstania najpopularniejszej studenckiej strony w Koszalinie, sięgają listopada 1999 roku, kiedy to powstała GazEDka Studencka. Wedle pierwotnych zamierzeń miał to być kwartalnik zawierający ogłoszenia, najczęściej dotyczące rozrywkowej strony życia. Wkrótce jednak okazało się, że w Koszalinie istnieje zapotrzebowanie na studenckie pismo wykraczające poza ciasny obręb ogłoszeń. GazEDka przekształciła się w pełnoprawne kolorowe czasopismo, które osiągnęło wkrótce nakład 3000 egzemplarzy.

W 2007 roku, z inicjatywy Krzysztofa Głowackiego twórcy Akademickiego Centrum Informacyjnego na Politechnice Koszalińskiej, GazEDka zmieniła nazwę na tuStudent. Równolegle do niej wystartował portal internetowy, który szybko okazał się czymś więcej, niż tylko kolejnym serwisem informacyjnym. Portal tuStudent24 wychodzi do swoich odbiorców, czyli koszalińskich studentów z kilkoma ważnymi inicjatywami.

Pierwszą z nich jest wspomniane Biuro Kwater freeDom, które wyróżnia się tym, że jego oferta, w odróżnieniu od propozycji konkurencyjnych serwisów, skierowana jest bezpośrednio do studentów. Biuro Kwater pomaga w znalezieniu stancji w pobliżu odpowiedniego dla danego studenta kampusu PK, a przy tym oferty zamykają się w przystępnych cenach. Ogłoszenia o wynajem są regularnie odświeżane, a ich liczba (nawet w trakcie roku akademickiego) sprawia, że każdy ma szansę znaleźć dla siebie odpowiadające mu lokum.

Ponadto tuStudent24 wziął udział w zachęcaniu studentów do rozwoju organizacji społecznych, działających w ramach koszalińskiej studenckiej braci, a wszystko za sprawą Funduszu Stypendialnego „!Bądź Aktywny”. Portal wspiera również inicjatywę polegającą na ocenianiu wykładowców przez ich studentów.

Strona jest szczególnie ważna i potrzebna dla studentów, którzy dopiero rozpoczynają naukę na Politechnice Koszalińskiej. Można na niej znaleźć informacje dotyczące uczelnianych władz, kół zainteresowań, czy licznych podmiotów powiązanych z uczelnią, jak np. Biura Karier PK, czy Klubu Studenckiego „Kreślarnia”. Do tego dochodzi szereg informacji związanych ze sprawami socjalnymi, czyli m.in. ubezpieczeniami, Domami Studenckimi oraz stypendiami czy zapomogami. Portal tuStudent bierze również udział w popularyzacji nowej inicjatywy, jaką jest Studencka Karta Rabatowa, uprawniająca studentów PK do zniżek w wielu miejscach na terenie Koszalina.

To sprowadza się do innego, istotnego aspektu życia studenckiego – spędzania czasu wolnego. Prócz informowania o inicjatywach z zakresu szeroko pojętej rozrywki, portal udostępnia swoim użytkownikom forum, na którym można dyskutować na mniej lub bardziej poważne tematy.

Z całości wszystkich części składowych portalu tuStudent24 wyłania się obraz miejsca w sieci, w którym można znaleźć wszystko, co dotyczy koszalińskiej uczelni… i nie tylko. Wszystko przy sporej oszczędności czasu, który trzeba by poświęcić na szukanie znajdujących się na stronie informacji w innym miejscu. TuStudent24 to niezbędnik studenta Politechniki Koszalińskiej.

Zapraszamy: www.student.tu.koszalin.pl

Komentarze