Jak wydawać mniej na kino, koncerty i książki?

with Brak komentarzy

Jeśli Twój kolega z grupy znów nie przyszedł na poranne zajęcia, a kiedy w końcu się zjawia, jest wyraźnie rozkojarzony, ma podkrążone oczy i ziewa co trzy minuty, wszystko jasne – to wielki miłośnik kultury i sztuki. Pewnie znowu zdążył poprzedniego dnia zaliczyć najnowszą wystawę w MOCAK-u, był na czterogodzinnym spektaklu, a po powrocie do domu zasiedział się z książką. Teraz (z wrażenia) co chwilę popija wodę mineralną. Też byś tak chciał, ale myślisz, że niekoniecznie stać Cię na taki tryb życia? No cóż, i na to są sposoby.

W przypadku wydarzeń kulturalnych powiedzenie „nie ma nic za darmo” nie zawsze się sprawdza. Czasem coś może być naprawdę za darmo, a czasem – o wiele taniej, niż by się wydawało.

Planowanie z wyprzedzeniem

Wcześniejsze zaplanowanie wyjścia na koncert czy wyjazdu na festiwal pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy. Bilety w przedsprzedaży są po prostu tańsze – w przypadku koncertu o około 10-15 złotych, ale jeśli wybierasz się na festiwal muzyczny, możesz zaoszczędzić nawet 100 złotych!

Wejściówki w teatrze

Wyjścia do teatru potrafią być drogie, ale jest na to sposób – przyjdź trochę wcześniej przed spektaklem i spróbuj kupić (dużo tańszą) wejściówkę. Będziesz mógł usiąść na wolnych miejscach (jeśli ktoś się nie zjawi), dostawionym krześle albo (w najgorszym wypadku) na schodach. Ale czego się nie robi dla sztuki…

Wolontariat na festiwalu filmowym

To dobry pomysł, jeśli jesteś miłośnikiem filmów i najchętniej pochłaniałbyś je w takiej ilości, że nawet ze zniżką studencką byłoby Ci ciężko zarobić na bilety. Wyszukaj zbliżający się festiwal, wypełnij odpowiedni formularz i po prostu się zgłoś! Za pomoc przy organizacji i obsłudze gości, będziesz mógł cieszyć się filmami do woli – i to często takimi, których nigdy nie będzie można obejrzeć w kinie.

Biblioteka

Jeśli nadal kojarzy Ci się z miejscem, do którego przychodzisz w ostateczności i tylko po to, by usłyszeć: „Zbrodnia i kara już wypożyczona”, czas to zmienić. Dowiedz się, do której biblioteki w Twoim mieście warto pójść, gdzie znajdziesz ciekawe nowości wydawnicze albo po prostu książki z dziedziny, które Cię interesują.

Bezpłatne dni w muzeach

Praktycznie w każdym muzeum ustalony jest jeden dzień tygodnia, kiedy wejście jest bezpłatne (często we wtorek lub niedzielę). Wykorzystaj to i wybierz się na nową fajną wystawę za darmo.

Tańsze dni w kinach

Następnym razem w sobotni wieczór zaplanuj domówkę z przyjaciółmi, a do kina pójdź w… poniedziałek albo środę. Wtedy możesz skorzystać z promocji – tańszego biletu albo dwóch w cenie jednego.

Dobre znajomości

Zaprzyjaźnij się z muzykiem albo najlepiej… całym zespołem. Pewnie ciężko będzie zakolegować się z Kings Of Leon, ale może ktoś na Twoim kierunku gra w całkiem niezłym zespole? Taka znajomość oznacza darmowe bilety i zagwarantowany wstęp na afterparty po koncercie, a to przecież dopiero początek…

Skoro już to wszystko wiecie, teraz zostaje Wam tylko sprawdzić na co iść do kina i na jakie wybrać się koncerty … Dobrej zabawy!

Komentarze