Mosty Ekonomiczne – sprawdź, jak studiuje się w innych miastach

with Brak komentarzy

Nawet jeśli jesteś stuprocentowo zadowolony ze swojego wyboru studiów, na pewno czasem zastanawiasz się, jakby wyglądało Twoje życie, gdybyś zdecydował się na inną uczelnię, w całkiem innym mieście… Czy wykłady z makroekonomii są tam równie ciekawe i też zawsze zaczynają się o 7.50 w poniedziałek? Jak wyglądają imprezy i studenckie życie? Wszystko to można sprawdzić dzięki Mostom Ekonomicznym – czterodniowej wymianie studentów z najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce.

Czym są Mosty Ekonomiczne?

Pomysł integracji studentów z różnych miast powstał w 2005 roku z inicjatywy Samorządów Studentów SGH oraz UE we Wrocławiu, a obecnie realizowany jest na pięciu uczelniach:

  • SGH w Warszawie,
  • UE w Krakowie,
  • UE we Wrocławiu,
  • UE w Poznaniu,
  • UE w Katowicach.

W ramach projektu studenci na cztery dni wyjeżdżają do innego miasta, poznają nową uczelnię, ciekawych ludzi i uczestniczą tam w specjalnie organizowanych warsztatach, wykładach i oczywiście… imprezach ;)

W tym roku Mosty Ekonomiczne wystartowały 5 marca w Warszawie (jak łatwo obliczyć wszystkim ekonomistom, potrwają do 9 marca), potem odbędą się kolejno we Wrocławiu (9-12.03), Krakowie (12-15.03), Poznaniu (17-20.03), a zakończą w Katowicach (20-23.03).

Dlaczego warto wziąć udział?

To proste –  takie wydarzenie to świetna okazja, żeby poznać fajnych ludzi, zobaczyć nowe miejsca i przeżyć coś ciekawego. Poza tym, na uczestników zawsze czeka wiele atrakcji – warsztaty, zajęcia, spotkania i case studies prowadzone przez studentów, wykładowców i zaprzyjaźnione firmy.

Ile to kosztuje?

Jest jeszcze jedna dobra wiadomość – nawet jeśli nie stosujesz się do rad z naszego posta Jak nie wydawać za dużo? i masz ograniczony budżet, będzie Cię stać na ten wyjazd. To uczelnia organizująca daną edycję mostów opłaca Twoje wyżywienie, zakwaterowanie i atrakcje na miejscu (no, może nie wszystkie atrakcje… ;) ). Ty musisz pokryć jedynie koszty przejazdu oraz biletów komunikacji miejskiej w innym mieście.

Jak się dostać?

Aby stać się jednym ze 120 studentów biorących udział w projekcie, musisz przejść dwa etapy rekrutacji. Niestety, tegoroczna już się zakończyła, dlatego jeśli masz ochotę na wyjazd w przyszłym roku, najlepiej po prostu polub na facebooku stronę Mostów Ekonomicznych w Twoim mieście (Kraków, Warszawa, Poznań,Katowice, Wrocław) i czekaj na dalsze informacje.

Uczestniczyliście już kiedyś w tym projekcie? Jakie są Wasze wrażenia?

Komentarze