Sztuczki, które ułatwią Ci sprzątanie

with Brak komentarzy

Kto nie lubi spędzać całego dnia na sprzątaniu mieszkania? Szorowanie podłóg, zmywanie naczyń, wycieranie kurzu, staranne czyszczenie wszystkich zabrudzeń… To ulubiona rozrywka prawie każdego studenta. Ale jeśli akurat Ty zamiast długiego południa z płynem do mycia naczyń, wolisz wyjście na piwo, zerknij na nasze szybkie i tanie sposoby ułatwiające sprzątanie.

Przypalone garnki i patelnie

Przypalone naczynia zalej Coca-Colą i odstaw na godzinę – później będzie Ci dużo łatwiej je umyć.

Usuwanie plam z czerwonego wina, barszczu i czerwonych owoców

Plamę natrzyj solą, a po chwili spłucz zimną wodą. Później zabrudzoną rzecz normalnie wypierz.

Usuwanie gumy do żucia

Możesz spróbować usunąć ją zmywaczem do paznokci (z acetonem) albo zamrozić (pocierając kawałkiem lodu) i potem zeskrobać.

Czyszczenie piekarnika

Aby wyczyścić piekarnik, połącz w równych proporcjach gorącą wodę z sodą oczyszczoną i dodaj trochę soli. Pokryj zabrudzone miejsca (możesz użyć do tego szczoteczki do zębów) i odstaw na kilka minut. Po chwili wyszoruj piekarnik i na koniec wytrzyj go wilgotną gąbką albo ściereczką.

Przypalone żelazko

Aby je oczyścić, nanieś na przypalone miejsce pastę do zębów, a kiedy wyschnie – zetrzyj ją mokrą gąbką.

Osad w czajniku

Jeśli w Twoim czajniku zgromadzi się kamień, możesz wlać do niego szklankę octu, pół szklanki wody i zagotować. Następnie wylej jego zawartość, dobrze wypłucz i najlepiej zagotuj wodę dwa razy, zanim użyjesz jej do zrobienia herbaty.

Oczyszczanie srebrnej biżuterii

Najpierw umyj biżuterię w wodzie z mydłem, opłucz, a następnie zanurz w wodzie z solą (proporcje: pięć łyżeczek soli na litr wody).

Odkurzanie

Jeśli zgubiłeś jakiś drobny przedmiot na dywanie, na rurę od odkurzacza nałóż skarpetkę i odkurzaj „podejrzane” miejsce. Poszukiwana przez Ciebie rzecz zatrzyma się na Twoim skarpetkowym filtrze.

Czyszczenie prysznica

Do foliowej torebki wlej trochę wody z octem (pół na pół) i zawiąż ją wokół główki od prysznica. Po pół godzinie będzie Ci łatwiej usunąć osad.

Nieprzyjemny zapach z lodówki

Aby się go pozbyć, wstaw do niej talerzyk z fusami po kawie (pochłania zapachy) albo przekrojoną cytrynę.
A Wy, macie swoje podobne triki? O czym jeszcze powinniśmy wspomnieć?

Komentarze