Co kupić studentowi z okazji Mikołajek?

with Brak komentarzy

Poznaliście się w akademiku. On wymienił Ci przepaloną żarówkę w pokoju. Ona podzieliła się z Tobą ostatnią parówką. Po kilku grubych imprezach, zakończonych filozoficznymi dysputami do rana i podziwianiem wschodu Słońca z najwyższego piętra budynku, postanowiliście zostać parą. On odrabia za Ciebie zadania ze statystyki. Ona gotuje Ci obiady. Miłość kwitnie.

Grudzień zaskoczył Cię tak, jak zima zaskakuje drogowców. Jezu, Mikołajki!  Wiesz, że musisz się postarać i nie dać ciała, w końcu to Wasze pierwsze wspólne święto. Popadasz w panikę, bo jeszcze nie znasz dobrze swojej drugiej połówki, ale chcesz zrobić jej dobrze i obdarować jakimś miłym prezentem. Ale jakim?!

Dla polonisty: książki

W każdych ilościach i każdego rodzaju. Polonista to grammar nazi, znienawidzony przez rodzinę, znajomych i swoich własnych uczniów. Jeżeli akurat nie czyta, wytyka błędy w Internecie powołując się na swój patriotyzm i na to, o co walczyli nasi dziadkowie. Twoi też. Zbiera książki dla samego faktu ich posiadania – z dumą prezentuje swoją biblioteczkę pozując na intelektualistę.

Dla informatyka: Flanelowa koszula

Flanelowa koszula narzucona na plecy sprawia, że informatyk, który rzadko opuszcza swój pokój, czuje się bezpiecznie. Decydując się na taki zakup, masz stuprocentową pewność, że prezent będzie kupiony: moda wśród informatyków nie zmienia się – to co było modne dwadzieścia lat temu, nadal jest hitem. Unisex, dla obu płci – i mężczyźni i kobiety wyglądają w niej równie źle, ale w zupełności im to nie przeszkadza.

Dla pedagoga: Czerwone długopisy

Wiesz, jak brzmi ulubiony zwrot przyszłego nauczyciela do uczniów, na większości lekcji, które w ramach praktyk przychodzi mu prowadzić? Wyciągamy karteczki. A wiesz, co później ten przyszły nauczyciel musi z tymi karteczkami zrobić? Poprawić. A czym? Czerwonym długopisem. Podobno młodzież teraz coraz głupsza, to i kreślenia na czerwono coraz więcej. Dziesięć czerwonych długopisów wcale nie będzie przesadą.

Dla chemika: Zestaw kolb

Chemicy są współczesnymi alchemikami, którzy co prawda nie wiedzą, jak przerobić ołów na złoto, ale znają milion sposobów na to, jak zrobić alkohol z tego, co akurat mają pod ręką. I właśnie dlatego są powszechnie lubiani. Podręczny zestawy kolb zapewni im niekończącą się zabawę w dolewanie, przelewanie i wylewanie. Ambitniejszym jednostkom podarować można również zadanie, np. Jak zrobić bombę z herbaty i cukru?

Dla filozofa: Nic

Jeżeli Twoja druga połówka studiuje filozofię, jesteś szczęściarzem, ponieważ w prezencie możesz dać jej Nic. Z uwagi na to, że wewnętrzną potrzebą filozofa jest rozkładanie rzeczywistości na czynniki pierwsze, dostrzeże w tym drugie dno i przez kilka tygodni będzie zastanawiał się nad ukrytym sensem, który zaprowadzi go do odpowiedzi na pytanie: Po co istniejemy? Psssst, nie znajdzie go. Ale nie musisz mu o tym mówić.

A Wy, co zamierzacie kupić w ramach mikołajkowych prezentów?

Komentarze