Gdzie szukać pracy? #2

with Brak komentarzy

Odwiedzaj targi pracy i bierz udział w spotkaniach z firmami na uczelni

Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z pracodawcą – możecie się poznać, porozmawiać, wypytać o najdrobniejsze szczegóły. Spotkanie w „cztery oczy” jest doskonałą okazją do zaprezentowania swojej osoby i zasygnalizowania: „Hej, to ja, Twój nowy pracownik!”. Targi pracy regularnie odbywają się we wszystkich większych miastach Polski, bardzo często organizują je również uczelnie. Wybierając się w takie miejsce, nie zapomnij zabrać ze sobą uaktualnionego i profesjonalnie przygotowanego CV. List motywacyjny możesz sobie podarować – o tym, jak jesteś wyjątkowy możesz po prostu opowiedzieć.

Sprawdź, co może Ci zaoferować Biuro Karier

Biura Karier działają niemal na każdej polskiej uczelni wyższej. Ich zadaniem jest informowania, szkolenie i doradzanie studentom, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów związanych z karierą zawodową. W Biurze takim uzyskasz informacje o tym, jak działa rynek pracy, zapoznasz się z ofertami pracy, tak stałej, jak i dorywczej, dowiesz się, jak dostać się na staż lub praktykę oraz znajdziesz materiały, które będziesz mógł zabrać, by spokojnie przestudiować je w domu (informatory, fachowa literatura, różnego rodzaju przewodniki). Informacji o Biurze Karier szukaj na stronie swojej uczelni.

Daj się znaleźć!

Dzisiaj, w czasach dostępu do internetu i licznych rozwiązań technologicznych, masz tysiące okazji, by to pracodawca Cię zauważył i sam zaprosił na rozmowę kwalifikacyjną. Karina wykorzystała potencjał Foursquare’a, Ewa umieściła swoje CV na ogromnym plakacie przy jednej z gdańskich ulic a pewien Walijczyk… wystawił siebie jako pracownika na eBayu. „Kreatywność” to w dzisiejszych czasach jeden z najbardziej wyświechtanych argumentów. Pokaż, że słowo potrafisz zamienić w czyn.

Działaj na własną rękę

Jeżeli czujesz się na siłach, działaj na własną rękę. Przeglądaj strony firm, w których chciałbyś pracować i wysyłaj do nich swoje dokumenty aplikacyjne, nawet jeżeli nie znajdziesz nigdzie informacji o tym, że akurat poszukują pracownika. Inicjatywa jest w cenie! Pokaż, że Ci zależy i zaprezentuj się najlepiej, jak potrafisz. Przygotuj konkretny pomysł, którym możesz zwrócić na siebie uwagę. Kto wie, może właśnie to będzie Twoja przepustka do realizacji swojego zawodowego marzenia?

A może znacie ze swojego własnego podwórka inne nietypowe sposoby na szukanie pracy?

Komentarze